• Nadleśnictwo Lipusz wprowadziło zakaz wstępu do lasu od dnia 12.08.2017 roku do odwołania

  dodano: 18 sierpnia 2017,

  W związku ze zniszczeniami powstałymi po burzy, która przeszła przez teren Nadlesnictwa Lipusz Decyzją Nadleśniczego został wprowadzony całkowity zakaz wstępu do lasu do odwolania.   W załączniku skan decyzji Nadleśniczego Nadleśnictwa Lipusz o zakazie wstępu do lasu oraz zarządzenie  Nr 36/2017.

  czytaj całość

 • Bezpłatne kursy językowe i komputerowe

  dodano: 3 sierpnia 2017,

  Informacja dotycząca bezpłatnych kursów językowych i komputerowych realizowanych w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Regionalnego Województwa Pomorskiego.  

  czytaj całość

 • UWAGA - ZAKAZ KĄPIELI

  dodano: 1 sierpnia 2017,

  Uwaga!!! Informulemy, że w miejscu wykorzystywania do kąpieli - Jezioro Skrzynki D7uże z dniem 31.-7.2017r. istnieje zakaz kąpieli !!! Decyzją Powiatowego Inspektora Sanitarnego woda jest niezdatna do kąpieli - zakwit sinic. Zakaz obowiązuje do odwołania.

  czytaj całość

 • Termomodernizacja lipuskich szkół

  dodano: 24 lipca 2017,

  Wraz z początkiem wakacji rozpoczęła się termomodernizacja obiektów szkolnych gminy Lipusz, Zespołu Szkół w Lipuszu i Szkoły Podstawowej w Tuszkowach. Inwestycja jest realizowana dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego. Projekt o nazwie „Poprawa efektywności energetycznej w budynkach użyteczności publicznej w Gminie Nowa Karczma i Gminie Lipusz” jest realizowany w partnerstwie z gminą Nowa Karczma....

  czytaj całość

 • Przebudowa drogi w Bałachach

  dodano: 24 lipca 2017,

  Niebawem rozpocznie się kolejna inwestycja drogowa w gminie Lipusz. Zmodernizowana zostanie ulica Rodzinna w Bałachach i droga z Bałachów do Kruglińca. Na ulicy Rodzinnej wykonana zostanie nawierzchnia z kostki brukowej, natomiast odcinek tej drogi łączącej Bałachy z Kruglińcem biegnący wśród pól zostanie zmodernizowany poprzez wykonanie nawierzchni z kruszywa. Część środków na ten cel gmina pozyskała z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych będącego w...

  czytaj całość